Odmah nakon otvaranja izložbe u galeriji, posetioci 48. festivala mogli su da na sceni Doma kulture uživaju u koncertu pod nazivom “Tragom nezaborava”. Publici su se predstavili gradski dečiji hor “Zvezdice”, kamerni orkestar “Amorozo” i vokalni kvartet “Libero” iz Leskovca, pod dirigentskom palicom dr Jelene Cvetković.

Koncept projekta “Tragom nezaborava” je osavremenjivanje tradicionalnog u umetnosti i kulturi. Poseban akcenat je na popularizaciji i isticanju vrednosti i značaja folklora i etno nasleđa kroz aktivnosti i delatnosti. Ideja predloženog projekta jeste upoznavanje šireg auditorijuma sa tradicionalnom muzikom, starim gradskim pesmama i folklornim bogatstvom Srbije prve polovine XX veka. Stara gradska i folklorna muzika je od višestrukog značaja, jer ne predstavlja samo skup umetničkih oblika sa većom ili manjom umetničkom vrednošću, već sublimaciju osećanja koja su se godinama i vekovima taložila u narodu.

Vokalna grupa Libero nastala je 2010. godine sa motivom očuvanja, negovanja i unapređenja višeglasnog pevanja u a capella muškom sastavu. Grupa je do sada imala više uspešnih nastupa kako na gradskim kulturnim manifestacijama, tako i u inostranstvu, među kojima se izdvajaju: koncerti na muzičkom festivalu Ledamus (2010, 2011, 2013), koncert na Festivalu književnih večeri u Leskovcu (2010, 2011, 2012). Širem auditorijumu grupa se predstavila u emisijama RTS i Hepi televizije, kao i na koncertima u Leskovcu, Banjaluci, Novom Sadu i Jagodini. Veliki uspeh je doživela na Ohridskom horskom festivalu 2012. godine gde je osvojila III nagradu u konkurenciji 50-ak horova iz cele Evrope, a učestvovala je i na Međunarodnom horskom festivalu duhovne muzike Muzički edikt u Nišu, 2013. godine. Cilj umetničkog rada grupe je promocija i afirmacija kamernih vokalnih sastava, očuvanje muzičke baštine grada Leskovca, sa posebnim osvrtom na tradicionalnu muziku čitavog kraja i njen uticaj na kasnije nastale muzičke žanrove. Repertoar je iz tog razlogazasnovan na srpskoj duhovnoj i narodnoj muzičkoj baštini, ali je dopunjen istaknutim delima evropske i svetske muzičke literature, kao i obradama pop, džez i evergrin standarda.

Gradski dečji hor Zvezdice formiran je 2002. godine pod pokroviteljstvom UNDP-a i grada Leskovca i okuplja 50-oro članova - decu predškolskog i školskog uzrasta. U dosadašnjem radu hor je više puta bio u prilici da se svojim nastupima predstavi brojnoj publici u Beogradu, Somboru, Vranju, Nišu, Ohridu, Banjaluci, Kavadarcima, Skoplju, Bijeljini, Perniku (Bugarska), Majenu (Francuska). U okviru koncertne turneje održao je 6 koncerata u gradovima Češke i Poljske. Pobednik je kategorije, nosilac specijalne nagrade za kulturu pevanja i nosilac specijalne nagrade za najimpresivniji nastup na Internacionalnom festivalu dečjih i omladinskih horova u Bratislavi (Slovačka, 2011). Pod pokroviteljstvom Minstarstva kulture Republike Srbije realizovao je koncertne turneje u okviru projekata Pod sjajem zvezdica, Igra žica i glasnica i Tragom nezaborava. U saradnji sa kamernim orkestrom Amorozo i kompozitorkom Verom Milanković održao je koncert pod nazivom Molimo za finu tišinu u SKC u Beogradu u znak sećanja na Milicu Manojlović, osnivača i dirigenta dečjeg hora Kolibri. U organizaciji Centra za muziku Kolarčeve zadužbine, u okviru Podijuma kamerne muzike, Hor je u velikoj sali ove kulturne ustanove priredio koncert U ritmu Evrope.

Kamerni gudački orkestar Amorozo formiran je marta 2002. godine pod pokroviteljstvom UNDP-a i grada Leskovca. Orkestar čine profesionalni muzičari iz Leskovca i Niša. Na repertoaru ansambla su dela umetničke muzike od baroka do 20. veka. Pored redovne koncertne aktivnosti u Leskovcu, orkestar je održao veliki broj koncerata u zemlji i inostranstvu i sarađivao sa poznatim dirigentima i solistima.

Dirigent i umetnički rukovodilac dr Jelena Cvetković (Leskovac, 1970) je diplomirala na odseku za Opštu muzičku pedagogiju Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu. Bila je član akademskog hora Collegium musicum pod vođstvom Darinke Matić Marović i vokalno - instrumentalnog ansambla Ođila, koji je negovao repertoar izvorne ruske ciganske muzike. Pedagošku karijeru je započela 1994. godine u Muzičkoj školi Stanislav Binički u Leskovcu. Od 1998. do 2001. godine bila je angažovana kao asistent na Univerzitetu umetnosti u Prištini. Danas je docent na Fakultetu umetnosti u Nišu. Doktorsku disertaciju odbranila je 2012. godine. Na naučnom i stručnom polju aktivno se bavi pedagoškom teorijom i praksom, učestvujući na brojnim domaćim i međunarodnim simpozijumima. Sa gradskim dečjim horom Zvezdice, čiji je osnivač i umetnički rukovodilac, osvojila je niz nagrada i priznanja.